Fotograf: Janne Sparrman

Lokalorganisation

Här finner du kontaktuppgifter till 6F:s lokalsamordnare.

Lokalorganisationen består av 25 distrikt med 24 samordnare som har ansvar för 6F:s verksamhet lokalt.

Blekinge
Jonas Holmström, Byggnads
joholm_9@hotmail.com

Dalarna
Magnus Pernils, Elektrikerna
magnus.pernils@gmail.com 070 - 365 46 64

Gävleborg
Mikael Andersson, Seko
s.m.andersson@telia.com 070 - 363 61 16

Göteborg
Bertil Hallén, Seko
bertil.hallen@seko.se 070 - 592 9126

Göteborgsområdet
Claes Olsson, Seko
claes.c.olsson@postnord.com 070 - 514 33 79

Halland
Roland Ryberg, Målarna
roland.53@telia.com 073 - 060 14 44

Jämtland
Sven Höckert, Elektrikerna
sven.hockert@sef.se 010- 434 05 16

Jönköpings län
Martin Karlsson, Byggnads
martin.karlsson@byggnads.se 010 – 601 14 62

Kalmar län
Bjarne Ringdahl, Seko
bjarne.ringdahl@peab.se 073- 337 69 14

Kronoberg
Jörgen Karlsson, Fastighets
jorgen.karlsson@fastighets.se 0470 - 458 80

Fyrbodal
Stefan Skoglund, Byggnads
stefan.skoglund@uddevalla.se 076 - 176 75 23

Norrbotten
Claes Danell, Byggnads
claes.danell@byggnads.se 070 - 280 77 81

Skaraborg
Jörgen Frödelius, Byggnads
quis@telia.com 070 - 653 27 00

Skåne
Anders Nilsson, Elektrikerna
anders.nilsson.klippan@gmail.com 076 861 20 15

Stockholm
Karin Åkersten, Seko
karin.akersten@seko.se 070 - 480 67 45

Sörmland
Lars-Göran Hammarberg, Byggnads
lars-goran.hammarberg@byggnads.se 010 - 601 14 53

Uppsala län
Erik Dagnesjö, Byggnads
erikdagnesjo@hotmail.com 070 - 545 66 13

Värmland
Andreas Hellgren, Elektrikerna
andreas.hellgren@sef.se 010 – 434 05 50

Västerbotten
Patrik Löfgren, Målarna
Patz.lofgren@gmail.com 

Västernorrland
Jim Sundelin, Byggnads
jim.sundelin@byggnads.se 070 - 205 66 37

Västmanland
Joel Larsson, Elektrikerna
joel.larsson@sef.se 010 - 434 05 88

Södra Älvsborg
Magnus Olofsson, Byggnads
Magnus.olofsson@icloud.com

Örebro län
Stefan Hven, Målarna
stefan.hven@malareforbundet.se 072 - 543 04 97

Östergötland
Stefan Lövstrand, Målarna
Stefan.lovstrand@malareforbundet.se 070 - 72 92 14

Uppdaterad: